Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 387
Piaskowanie i Malowanie Felg | TS Stempowski - Piaskowanie aut samochodów ciężarowych i osobowych przyczep naczep aut zabytkowych silników części w Szczecinie | Piaskowanie-Aut.pl
poniedziałek, sierpnia 21, 2017
Polish Danish English German
PIASKOWANIE SAMOCHODÓW - Osobowych - Ciężarowych - Zabytkowych - Karoserii - Felg - Części
Usługi Piaskowania i Inne Piaskowanie i Malowanie Felg

Piaskowanie Regeneracja i Malowanie Felg

Piaskowanie i Polerowanie Felg

Efekt piaskowania felgi podobny jest do szlifowania papierem ściernym, jednak czyszczona powierzchnia jest zazwyczaj o wiele gładsza, a co ważne z punktu wykonawcy, nie ma problemów z czyszczeniem i szlifowaniem trudno dostępnych miejsc (rogów, zakrzywień).

regeneracji felg oczyszczenie felgi z zanieczyszczeń, rdzy oraz powstałych ognisk korozji uzyskujemy przez  najskuteczniejszą metodę jaka jest metoda piaskowania

Piaskowania to rodzaj obróbki ściernej polegające na wygładzeniu, czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni strumieniem sprężonego powietrza z dodatkiem drobnego ścierniwa, zmieszanego z cieczą (zwykle woda z dodatkami antykorozyjnymi).

 


piaskowanie felgi

Po wypiaskowaniu, felgi są szlifowane i polerowane aby zniwelować ewentualne zadrapania, wgniecenia i inne nierówności powierzchni. Tak przygotowana felga jest gładka i gotowa do malowania proszkowego.

Regeneracja Felg

Poza normalnym zużyciem, w różnych okolicznościach może dojść do wgniecenia felgi, skrzywienia czy nawet pęknięcia felgi.

Wiele uszkodzeń czy skaz, z którymi mamy do czynienia, jest możliwa do usunięcia. W zakresie oferowanych przez nas usług dostępne jest prostowanie, naprawa i spawanie felg. Procesy te w żaden sposób nie wpływają na właściwości jezdne i wytrzymałość felgi.

spawanie-felgi-szczecin
przykład naspawania rantu pękniętej felgi

Oferujemy usługę spawania felg w osłonie gazu, co zapewnia usługę najwyższej jakości.

Toczenie Rantów Felg

W przypadku felg aluminiowych bardzo często uszkodzeniu ulegają ranty. Jedną z metod naprawy jest toczenie za pomocą specjalnych urządzeń. Obróbka polega na stoczeniu rantu w taki sposób aby uszkodzenia były nie widoczne. Usługa ta jest stosowana w 50 % felg przed renowacją.
toczenie-felg-szczecin
przykład toczenia rantów felgi
Toczenie skrawa nadmiar materiału powstaly przez uszkodenie lub naspawanie wykonane w trakcie naprawy,  obróbka ta nie jest do zauważenia po procesie polerowania i malowania. Ranty wyglądają jak nowe.

Malowanie Proszkowe Felg

Malowanie proszkowe to nowoczesna i najefektywniejsza metoda pokrywania farbą elementów stalowych i aluminiowych min. felg i alufelg.

Malowanie tą metodą pozwala na uzyskanie wysokiej jakości powierzchni odpornej na czynniki atmosferyczne. Proces polega na naniesieniu (natrysku) na malowany element specjalnego proszku, dzięki czemu naładowany elektrostatycznie proszek równo przylega do malowanej powierzchni tworząc wysokiej jakości, jednolitą warstwę.

Po wykonaniu procesu malowania proszkowego felgi trafiają na kilka godzin do specjalnego pieca w celu wysuszenia. Tam, w temperaturze od 160 do 210 stopni C ziarenka farby proszkowej ulegają topnieniu, łączą się blisko siebie, tężeją, a następnie utwardzają. Uzyskujemy dzięki temu jednolitą warstwę farby o wysokich walorach estetycznych, odporną na warunki panujące w codziennym użytkowaniu.

Wybór kolorów w tej technologii jest niemal nieograniczony i zależy jedynie od ceny. Są dostępne kolory metaliczne i kolory z palety RAL

Malowanie Natryskowe Felg

Malowanie natryskowe (tradycyjne lakierowanie) to metoda napylania farb i lakierów na felgę.

Kontakt i Dojazd

mapa

TS Tomasz Stempowski
ul. Husarów 1
(dojazd od Cukrowej)
71-005 Szczecin
tel. 510 026 079
tel. 514 191 672
email: ts@stempowski.pl

Teraz na Stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
PIASKOWANIE SAMOCHODÓW - Osobowych - Ciężarowych - Zabytkowych - Karoserii - Felg - Części